Pistetilanne

Sija Sarja Nimi FC1 FC2 FC3 FC4 FC5 FC6 Yht
1 H18 Harri Marttinen 1 8 1 6 10 8 34
2 H50 Janne Syrjäläinen 1 4 5 7 7 5 29
3 H45 Petri Noponen 1 5 10     10 26
4 H35 Olli-Jussi Korpinen   7 8 10     25
  D50 Sirpa Korpelainen 1 1 3 5 8 7 25
6 H60 Pekka Valkonen   10   8     18
7 H45 Jarno Marttinen 1 1 1 4 5 1 13
8 H21 Heikki Manninen 1 2 7 1   1 12
  D16 Jenni Marttinen 1 1 6 3   1 12
10 D35 Heli Noponen 1 3       6 10
11 H35 Mikhail Baranov 1   1 1 4 1 8
12 D21 Laura Hyyryläinen         6 1 7
  D13 Vladislava Baranova 1   1 1   4 7
14 H45 Arto Lilja   6         6
  D35 Salla Lilja   1 4 1     6
16 H14 Alpo Paajanen 1 1 1 1     4
  D40 Minna Närhi 1   2     1 4
  D40 Annukka Kiiskinen 1 1   1   1 4
  H55 Jarmo Airosalo 1         3 4
20 H21 Kalle Manninen   1   2     3
  H11 Eetu Närhi 1   1     1 3
22 H45 Tero Paajanen   1   1     2
  H12  Ilari Paajanen   1       1 2
  H40 Jani Varis       1   1 2
  H21 Vitalii Klimenko       1   1 2
  H15 Slava Zhukov       1   1 2
  H60 Veikko Myyryläinen 1         1 2
  D50  Anna-Lea Rantalainen         2 2
29 D50 Leena Sippo   1         1
  H15 Aku-Pekka Rasa     1       1
  H14 Aadam Heikkinen       1     1
  H50 Mika Rautio 1           1
  H21 Jere Pajunen 1           1
  D21 Sari Nurmela 1           1
  D21 Marjo Liikanen 1           1
  H35 Mikko Laukkanen 1           1
  D21 Petra Aho 1           1
  D21 Jenna Pajunen 1           1
  H21 Anton Viljakainen 1           1
  H21 Arttu Syrjäläinen         1   1
  H21 Topi Syrjäläinen         1   1
  D21 Henna-Riikka Haikonen         1 1
  D21 Kirsi Häyrinen           1 1
  H21 Juho Siikilä           1 1
  D35 Heli Isotalus           1 1
  D15 Jenni Parkkinen           1 1
  D21 Anna Leinonen           1 1
  D21 Satu Pekonen           1 1

 

  FC6 16.3.2019 3,3 km      
  Sarja Nimi Aika Hyvitetty aika Pisteet
           
1 H45 Noponen Petri 0:23:34 0:20:02 10
2 H18 Harri Marttinen 0:22:31 0:20:16 8
3 D50 Sirpa Korpelainen 0:31:16 0:20:19 7
4 D35 Heli Noponen 0:27:32 0:22:02 6
5 H50 Janne Syrjäläinen 0:27:34 0:22:03 5
6 D13 Vladislava Baranova 0:34:38 0:22:31 4
7 H55 Jarmo Airosalo 0:30:10 0:22:37 3
8 D50 Anna-Lea Rantalainen 0:35:11 0:22:52 2
9 H45 Jarno Marttinen 0:27:27 0:23:20 1
10 D21 Laura Hyyryläinen 0:27:47 0:23:37 1
11 H60 Veikko Myyryläinen 0:35:28 0:24:50 1
12 D16 Jenni Marttinen 0:37:43 0:26:24 1
13 D21 Kirsi Häyrinen 0:31:08 0:26:28 1
14 H12 Paajanen Ilari 0:35:43 0:26:47 1
15 D40 Närhi Minna 0:36:01 0:27:01 1
16 D40 Annukka Kiiskinen 0:36:22 0:27:17 1
17 H35 Mikhail Baranov 0:28:59 0:27:32 1
18 H21 Juho Siikilä 0:27:50 0:27:50 1
19 D35 Heli Isotalus 0:34:49 0:27:51 1
20 D15 Jenni Parkkinen 0:40:18 0:28:13 1
21 D21 Anna Leinonen 0:34:33 0:29:22 1
22 D21 Satu Pekonen 0:35:47 0:30:25 1
23 H21 Klimenko Vitali 0:31:29 0:31:29 1
24 H11 Närhi Eetu 0:42:00 0:31:30 1
25 H40 Jani Varis 0:35:15 0:31:43 1
26 H15 Zhukov Slava 1:06:40 0:56:40 1
  D21 Henna-Riikka Haikonen Rtm Rtm 1
  H21 Heikki Manninen Apul Apul 1

 

 

  FC5 2.3.2019 4,3 km      
  Sarja Nimi Aika Hyvitetty aika Pisteet
           
1 H18 Harri Marttinen 0:20:17 0:18:15 10
2 D50 Sirpa Korpelainen 0:30:13 0:19:38 8
3 H50 Syrjäläinen Janne 0:25:16 0:20:13 7
4 D21 Laura Hyyryläinen 0:24:48 0:21:05 6
5 H45 Jarno Marttinen 0:26:05 0:22:10 5
6 H35 Mikhail Baranov 0:28:55 0:27:28 4
  H21 Arttu Syrjäläinen Rtm Rtm 1
  H21 Topi Syrjäläinen Apul Apul 1

 

  FC4 3.2.2019 4,7 km      
  Sarja Nimi Aika Hyvitetty aika Pisteet
1 H40 Olli-Jussi Korpinen 0:20:55 0:18:50 10
2 H60 Valkonen Pekka 0:27:55 0:19:32 8
3 H50 Syrjäläinen Janne 0:25:34 0:20:27 7
4 H18 Harri Marttinen 0:22:51 0:20:34 6
5 D50 Sirpa Korpelainen 0:33:32 0:21:48 5
6 H45 Jarno Marttinen 0:26:00 0:22:06 4
7 D16 Jenni Marttinen 0:32:16 0:22:35 3
8 H21 Kalle Manninen 0:23:12 0:23:12 2
9 H45 Tero Paajanen 0:27:45 0:23:35 1
10 D13 Vladislava Baranova  0:31:37 0:23:43* 1
11 D40 Annukka Kiiskinen 0:32:20 0:24:15 1
12 H40 Jani Varis  0:25:58 0:25:58* 1
13 H14 Alpo Paajanen 0:33:27 0:26:46 1
14 H35 Mikhail Baranov 0:29:26 0:27:58 1
15 H21 Klimenko Vitali 0:29:17 0:29:17 1
  D35 Lilja Salla DNF DNF 1
  H14 Heikkinen Aadam Osall Osall 1
  H14 Zhukov Slava Osall Osall 1
  H21 Manninen Heikki Rtm Rtm 1

* hyvityskerrointa on kasvatettu 0.1 yksikköä

 

  FC3 20.1.2018 4,1 km      
  Sarja Nimi Aika Hyvitetty aika Pisteet
           
1 H45 Noponen Petri 0:23:09 0:19:41 10
2 H40 Olli-Jussi Korpinen 0:23:45 0:21:23 8
3 H21 Heikki Manninen 0:22:32 0:22:32 7
4 D16 Jenni Marttinen 0:33:49 0:23:40 6
5 H50 Syrjäläinen Janne 0:29:47 0:23:50 5
6 D35 Lilja Salla 0:30:09 0:24:07 4
7 D50 Sirpa Korpelainen 0:37:44 0:24:32 3
8 D40 Närhi Minna 0:33:34 0:25:11 2
9 D13 Vladislava Baranova 0:41:32 0:27:00 1
10 H35 Mikhail Baranov 0:30:27 0:28:56 1
11 H11 Närhi Eetu 0:39:17 0:29:28 1
12 H14 Paajanen Alpo 0:38:24 0:30:43 1
13 H15 Rasa Aku-Pekka 0:36:19 0:30:52 1
           
  H18 Harri Marttinen Rtm Rtm 1
  H45 Jarno Marttinen Apul Apul 1

 

 

  FC2 6.1.2019 4,7 km      
  Sarja Nimi Aika Hyvitetty aika Pisteet
           
1 H60 Pekka Valkonen 0:27:39 0:19:21 10
2 H18 Harri Marttinen 0:22:10 0:19:57 8
3 H40 Olli-Jussi Korpinen 0:22:54 0:20:37 7
4 H45 Arto Lilja 0:24:26 0:20:46 6
5 H45 Petri Noponen 0.22.28 0:21:21* 5
6 H50 Janne Syrjäläinen 0:26:56 0:21:33 4
7 D35  Heli Noponen 0.27.16 0:21:49 3
8 H21 Heikki Manninen 0:21:59 0:21:59 2
9 D50 Sirpa Korpelainen 0:34:06 0:22:10 1
10 H45 Jarno Marttinen 0:27:53 0:23:42 1
11 D35 Salla Lilja 0:30:13 0:24:10 1
12 D16 Jenni Marttinen 0:35:16 0:24:41 1
13 D50 Leena Sippo 0.33.02 0:24:47* 1
14 D40 Annukka Kiiskinen 0:33:21 0:25:01 1
15 H12 Ilari Paajanen 0:34:37 0:25:58 1
16 H45 Tero Paajanen 0:31:21 0:26:39 1
17 H14 Alpo Paajanen 0:36:12 0:28:58 1
           
  H21 Kalle Manninen Rtm Rtm 1

* puuttuu kartanvaihtorastin leimaus -->hyvityskerrointa on kasvatettu 0.1 yksikköä