Ampumasuunnistuksen kansallinen yhteislähtökilpailu LAPUA CUP Anttolan Piilokorvessa 27.5.2018

 

Alustavat kilpailuohjeet

Tulokset

Rastiväliajat

H21 sarjan 3 parasta palkittuina

Ohjelma:

Sunnuntaina 27.5 yhteislähtökilpailu lyhennetyllä normaalimatkalla.

Sarjat: H14, H16, H18, H21, H40, H50, H60,

D14, D16, D18, D21, D40, D50, D60

Kilpailun kulku:

Yhteislähtö – suunnistus – makuuammunta (sakkokierrokset) – suunnistus – pystyammunta (sakkokierrokset) – paikoitteluosuus, josta tulo maaliin.

Kohdistukset klo 12.00 alkaen. Ensimmäinen lähtö 13.00

Ilmoittautumiset:

Ilmoittautumiset 24.5.2018 mennessä sähköpostitse osoitteeseen: hannupeltosenposti (@) gmail.com

Ilmoittautumisen yhteydessä ilmoitettava seura, sarja, syntymävuosi, Emit-numero tai tarve vuokra-emitille (5 euroa).

Leimausjärjestelmä ja aseet:

Kilpailussa käytetään emit-leimausta. Mikäli järjestäjältä vuokrattu emit-kortti katoaa, peritään siitä 70 €:n maksu.

Kilpailussa käytettävän aseen on oltava pienoiskivääri kaliiperiltaan 5,6mm/.22.LR, aseen laukaisuvastuksen on kestettävä 0,5 kg ja aseessa ei saa olla kantovaljaita.

H/D 14 saa käyttää ammunnassa tukea apuna.

Osanottomaksut:

Massalähtökilpailu 15 € /kilpailija.

Maksetaan Anttolan Urheilijoiden tilille:

IBAN: FI79 5271 1820 0173 81

25.5.2018 mennessä.

Kilpailukeskus:

Kilpailukeskuksena toimii Anttolan Riistanhoitoyhdistyksen ampumarata, joka sijaitsee Anttolan kirkonkylän keskustasta n. 3km päässä.

Opastus kilpailukeskukseen alkaa valtatieltä 62, Anttolan kohdalta.

Kilpailukeskuksen osoite on Sipiläntie 38 52100 Mikkeli.

Kilpailukeskuksessa on buffetti.

INFO:

Kilpailuun liittyvät tiedustelut: Risto Haikonen 050 3740377

Tervetuloa Anttolaan

Anttolan Urheilijat

 

H50

   13.00 505559 Savolainen Esa                PHS

   13.00 180381 Riepponen Juha                Anttolan Urheilijat

 

D21

   13.00 505449 Rautiainen Satu               Äänekosken Urheilijat

   13.00 215520 Sandelin Caroline             Närpes Kraft Biathlon

   13.00 139073 Putila Kirsi                  Imatran Urheilijat

 

D50

   13.00 485521 Soininen Ulla                 Höytiäisen Urheilijat

 

H21

   13.00 224520 Saastamoinen Pasi             Halikon Hakoniskat

   13.00 214121 Hölsö Mikko                   YKV

   13.00 179767 Oksanen Tommi                 HS

   13.00 154881 Iivari Antti                  Seura

   13.00 109801 Vainionpää Matti              Seinäjoen hiihtoseura

   13.00 208397 Jouni Heinonen Rajan Urheilijat

 

D40

   13.00 207784 Hyytiäinen Tuula              Mikkelin Hiihtäjät

   13.00 117499 Klemetti Tarja                Höytiäisen Urheilijat

 

D16

   13.00 199006 Hölsö Henriikka               YKV

 

H18

   13.00 199005 Hölsö Severi                  YKV

 

H60

   13.00  55534 Multala Antti                 Höytiäisen Urheilijat

   13.00  52676 Soininen Antti                Höytiäisen Urheilijat